سازه

شاسی کشی ( قوطی کشی)

شاسی کشی ( قوطی کشی)

در پروژه های بزرگ برای محدود کردن سازه ها و ایجاد پارتیشن و دیوار حائل از بلوک چینی و با شاسی کشی با قوطی های آهنی استفاده می شود. این فرایند جهت اجرای پارتیشن  دیوار از نظر اقتصادی و زمانی به صرفه تر از اجرای بلوک های لیکا ، هپلکس و یا آجر چینی می باشد.

شاسی کشی سقف

در محل هایی مانند مجتمع های تجاری و مال های بزرگ ، سینما ها و … که ارتفاع سقف اصلی را به دلیل ایجاد فضای مناسب جهت احجرای تاسیسات مکانیکی و الکتریکی بلند می گیرند از شاسی کشی ( قوطی کشی ) سقف جهت تنظیم ارتفاع استفاده می کنند. به طور مثال در بازار های بزرگ ارتفاع سقف اصلی را 6 متر میگیرند و رتفاع تمام شده مغازه را 4 متر در نظر می گیرند . این فضای 2 متری بالای مغازه می تواند به وسیله یک مسیر دسترسی با ورق پانچ ( واک وی ) جهت مینتننس یا گهداری تجهیزات مکانیکی و برقی در طول زمان بهره برداری باشد .

 

شاسی کشی دیوار های

در مال های بزرگ از آن جهت که تمامی مغازه ها به صورت اجاره به مستاجران واگذار می شود . بنابراین امکان دارد یک مستاجر بعد از یک مدت محدود تغییر کاربری داده و محل مغازه خود را ترک کند. در این صورت از آنجایی که نباید ساختمان اصلی سازه آسیبی وارد شود دیوار ها را قوطی کشی می کنند تا مستاجر قبلی به راحتی دکور خود را برداشته و محل برای واگذاری به مستاجر جدید آماده باشد .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *